Sauny

Sauny

Kompleks saun to miejsce relaksu i odprężenia po pracowitym dniu lub w czasie wolnym.

Posiadamy trzy rodzaje saun:

  • Sauna Fińska - jest oazą spokoju do odnowy biologicznej ciała i ducha. To miejsce o względnie niskiej wilgotności powietrza. Temperatura dochodzi w niej do 75-110 °C. Sauna ma niezwykłe właściwości zdrowotne, korzystnie wpływa na układ sercowo - naczyniowy oraz oddechowy.
  • Sauna parowa - charakteryzuje się dużą wilgotnością dochodzącą do 100%, lecz niższą temperaturą: 40-50 °C. Podobnie jak sauna sucha poprawia wydolność i ogólny stan zdrowia oraz wspomaga proces termoregulacji ciała, czym przyspiesza przemianę materii tj. procesy metaboliczne.
  • Sauna Infrared (z promieniami podczerwonymi) - sauna, która może być stosowana również przez osoby starsze i mające problem z krążeniem. W kabinie panuje temperatura z zakresu 35-55°C, czyli o połowę mniej niż w saunie suchej (fińskiej). To sprawia, że organizm doznaje mniej intensywnych bodźców, dlatego sauna ta jest bezpieczna dla każdego. W saunie tego typu zamiast ciepłego powietrza ciało nagrzewa się podczerwonymi promieniami. Ich oddziaływanie jest natychmiastowe, tj. zaraz po wejściu do pomieszczenia. Seans w saunie Infrared powinien trwać ok. pół godziny.

Przebywając na basenie można skorzystać z kompleksu saun w cenie biletu na basen, bez dodatkowych opłat.

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00-9.00 i 14.00-21.45
W soboty, niedziele, święta w godzinach 6.00-21.45

Bliższe informacje nr tel.: 65 575 89 02

lokalizacja

Kompleks saun znajduje się w budynku krytej pływalni „Na Fali” Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu przy ul. Starogostyńskiej 9a.

Reklama


Partnerzy