O nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu jest jednostką budżetową gminy, która nie posiada osobowości prawnej. Ośrodek realizuje zadania spoczywające na samorządzie gminnym w zakresie sportu, turystyki i rekreacji.


Działalność Ośrodka obejmuje:


  • administrowanie obiektami oraz urządzeniami sportowymi i rekreacyjnymi,
  • zapewnienie właściwej eksploatacji i konserwacji tych obiektów,
  • przygotowanie i udostępnienie ich dla organizatorów imprez sportowych i rekreacyjnych,
  • współpracę ze stowarzyszeniami kultury fizycznej, placówkami oświatowymi oraz innymi jednostkami (instytucjami) w zakresie prawidłowej realizacji procesu wychowania fizycznego, uprawiania sportu i rekreacji oraz prowadzenia rehabilitacji ruchowej,
  • prowadzenie działalności służącej upowszechnianiu kultury fizycznej.

Ośrodek prowadzi wszystkie inwestycje związane z infrastrukturą sportową na terenie gminy Gostyń.

Sport

Ośrodek Sportu posiada bogatą ofertę sportową. Dzięki odpowiedniej bazie organizujemy imprezy sportowe i rekreacyjne oraz współpracujemy z wieloma klubami i stowarzyszeniami sportowymi takimi jak: Klub Kręglarski START, Gostyńska Liga Kręglarska, Kolarski Klub Sportowy, UKS Jedynka, Miejski Klub Sportowy Kania oraz inne. Obiekty sportowe dają  klubom i stowarzyszeniom  możliwość podnoszenia umiejętności sportowych oraz  rozgrywania spotkań ligowych. Rozgrywki i turnieje w okresie całego roku przyciągają rzesze kibiców i obserwatorów.

Również dla amatorów sportu oferujemy udział w różnego rodzaju aktywności. Dla dzieci i młodzieży prowadzone są zajęcia w ramach programu Animator - Moje Boisko Orlik 2012. Amatorzy pływania mogą brać udział w cyklicznych zawodach organizowanych na pływalni.

Współpraca z klubami oraz stowarzyszeniami sportowymi jak również organizowanie sportu amatorskiego przyczynia się do rozwoju i popularyzacji poszczególnych dyscyplin w naszym powiecie. Jest to także szansa dla najbardziej uzdolnionych na zaistnienie w sporcie profesjonalnym.

Rekreacja

W celu czynnego wypoczynku i rozrywki Ośrodek Sportu i Rekreacji proponuje różne formy rekreacji. Jedną z nich są pikniki rowerowe, które pozwalają  spędzić czas wolny w gronie rodziny i przyjaciół oraz poznać piękno okolic. Inną formą rekreacji są imprezy plenerowe dla mieszkańców Gostynia i okolic obfitujące w atrakcje dla dzieci oraz konkursy rodzinne.

W trakcie całego roku dzieci, młodzież oraz dorośli mogą brać udział w turniejach sportowo-rekreacyjnych dyscyplin takich jak: piłka nożna, streetball, tenis ziemny, piłka siatkowa, kręgle klasyczne, pływanie.

Miejscem relaksu oraz aktywnego wypoczynku jest niewątpliwie pływalnia. Tutaj na klientów czeka basen sportowy oraz rekreacyjny z leżankami masującymi i biczami wodnymi. W hali basenowej znajduje się jacuzzi oraz 65- metrowa zjeżdżalnia. Miejscem zabawy dla dzieci jest brodzik o głębokości 0,3m wraz z zjeżdżalnią. Chwil relaksu oraz odpoczynku zaznać można w strefie saun, gdzie do dyspozycji klientów jest sauna fińska, parowa oraz infrared.

W trosce o kondycję fizyczną oraz piękną sylwetkę zachęcamy do korzystania z siłowni fitness, gdzie pod okiem wykwalifikowanego instruktora uzyskać można wymarzony efekt.

Dla kobiet aktywnych oferujemy aqua aerobik w celu   poprawy wydolności fizycznej, wzmocnienia poszczególnych grup mięśniowych oraz spalania kalorii.

Trafnym wyborem gwarantującym wyśmienitą zabawę jest kręgielnia. Tutaj czas spędzony w gronie rodziny i przyjaciół  dostarczy wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.

Miejscem do aktywnego wypoczynku jest także gostyński stadion. Profesjonalna bieżnia lekkoatletyczna oraz tereny zielone wokół stadionu pozwalają na jogging oraz spacery rodzinne.

Dla amatorów, ale także wybornych graczy oferujemy kort tenisowy ceglasty. Kort posiada nowoczesną nawierzchnię  Conipur Tennis Force, która jest zawsze idealnie równa, a w trakcie gry nie tworzą się wgłębienia od obuwia.

W okresie zimowym na stadionie funkcjonuje lodowisko przykryte halą namiotową. Jazda na łyżwach to także możliwość  rodzinnego spędzenia czasu, poprawy kondycji fizycznej oraz wspaniałej zabawy.

Wszystkie wymienione formy sportowo-rekreacyjne powodują, iż Ośrodek Sportu i Rekreacji to miejsce, w którym każdy znajdzie  coś dla siebie, wypełni czas wolny, zadba o swoją kondycje fizyczną, dobre samopoczucie, zazna chwil odprężenia i relaksu po pracowitym dniu, a także spędzi czas z najbliższymi.

Reklama


Partnerzy